Hotely

Vyberte si ubytování v hotelech a léčebných domech z naší nabídky.

Pobyty

Vyzkoušejte některý z našich pobytů a odpočiňte si jako nikdy předtím.

Akční pobyty

Nepremeškejte akciové zlevněné pobyty, ušetřete a užijte si relax.

Lázně Jáchymov :: Historie

Slavnou a bohatou historii města Jáchymov připomíná řada historických památek, které vznikly při jeho založení v dvacátých letech 16. století.

Historickými památkami z tohoto období jsou jáchymovské kostely, radnice, Královská mincovna a celá řada patricijských domů. Výstavba renesančního města a hradu Freudenstein probíhala v přímé závislosti na bohatých nalezištích stříbrné rudy. V 16. století tu působila celá řada učenců, humanistů a reformátorů, kteří svá díla tvořili v mincovně města Jáchymov.

 

V roce 1864 v dole Svornost vytryskl pramen, který dodnes stojí u základu lázní Jáchymov. První soukromé lázně, využívající této radioaktivní vody, byly založeny roku 1906. V roce 1911 byla otevřena první lázeňská budova, do které byla léčivá voda dodávána několikakilometrovým potrubím. Velmi dobré léčivé účinky vedly k rozhodnutí postavit lázeňský hotel Radium Kurhaus - dnešní Radium Palace, který byl otevřen v roce 1912. Přibývaly i další lázenské domy a soukromé penziony.

 

Období po druhé světové válce bylo negativně ovlivněno prudkým rozšířením těžby uranu, která poznamenala pověst i vzhled města a vyhlášenost lázní Jáchymov. Změnu k lepšímu přineslo až ukončení těžby uranu začátkem šedesátých let. Město i lázně Jáchymov se znovu otvírají světu. Do popředí se dostává znovu lázeňství. Roku 1975 zahajuje znovu provoz sanatorium akademika Běhounka a po dalších sedmnácti letech je otevřen lázeňský ústav Curie.